Napsali nám

Z dopisu …

Můžete mi prosím ujasnit, které prodejny v Praze jsou podnikové prodejny Vašeho družstva? Běhám po Praze a nevím si rady!

Odpověď

Je to jednoduché, stačí se podívat na webové stránky našeho družstva www.granat.cz, kde v záložce „Prodejny“ najdete adresy všech třech vlastních našich prodejen v Praze i s fotem exteriéru prodejen pro Vaši lepší orientaci. Naše podnikové prodejny jsou pouze na adresách: Dlouhá 28, Panská 1, Pánská pasáž Na Příkopě 23 na Praze 1.

Dále doporučujeme všem našim zákazníkům se vždy před nákupem ujistit, zda nakupujete ve vlastní podnikové prodejně našeho družstva nebo u smluvního prodejce, nebo také u zahraničního prodejce a zda nabízené šperky jsou opravdu šperky s českými granáty z družstva Granát, DUV, Turnov, nebo jen nějaké napodobeniny, a zda obdržíte k nákupu certifikát pravosti českého granátu s holografickou značkou.

Váš team Granát


Stížnost 

Z volného překladu… 

Při mé návštěvě Prahy jsem zakoupila granátové šperky v domnění, že se jedná o turnovský originál. Nedostala jsem však červený certifikát, jaký dostala jiná účastnice zájezdu!!! 

Odpověď 

Zřejmě jste si dostatečně neověřila, v jakém obchodě jste nakupovala. V případě, že požadujete originální šperky s českými granáty jako dárek z Vaší cesty do Prahy, musíte předně navštívit naše podnikové prodejny v Dlouhé 28, Panské 1 nebo v Pánské pasáži Na Příkopě 23, vše na Praze 1. Zde se Vám bude ochotně věnovat náš odborný personál a ke každému nákupu šperků s českými granáty obdržíte automaticky certifikát pravosti. 

Váš team Granát

 

 

Dotaz

Jak je to s těžbou českých granátů? Je jich ještě dost?

Odpověď

Příroda je štědrá a v tomto případě nadělila České republice a tím i družstvu Granát, DUV, Turnov, které má jako jediné povolení k těžbě této suroviny a také vlastní lom na těžbu suroviny na litoměřicku, bohaté přírodní naleziště. Lom je stále v provozu a naši geologové usilovně pracují na jeho rozvoji, ať už formou průzkumu další těžby, nebo zlepšováním technologie těžby.

Tím máme zajištěny jako jediní dodávky dostatečného množství granátové suroviny pro naši celkovou produkci.

Jak známo, český granát se vyznačuje nezaměnitelnou, krvavě červenou barvou, vysokou chemickou a fyzikální odolností a barevnou stálostí za vysokých teplot. Má tvrdost 7 na Mohsově škále tvrdosti, připisují se mu i léčebné účinky a traduje se, že kdo nosí neustále při sobě byť jen malé množství českých granátů, posílí to jeho imunitní systém a bude se těšit pevnému zdraví. Už císař Rudolf II. si granáty oblíbil na svém dvoře a Bohuslav Balbín jim předeslal věhlas a téměř národní význam po celá staletí. My český granát uznáváme téměř jako symbol české státnosti.

Váš team Granát


 

Z dopisu….

… prožili jsme překrásný týden dovolené v Praze a na závěr jsem zakoupil dárek – granátové šperky. Náhrdelník se nám velice líbil a cena byla přijatelná, byli jsme spokojeni. Jen mám dodnes nejistotu, zda z té nabídky mnoha prodejců v Praze jsme zvolili ten správný obchod nebo výrobek. Podle čeho se mám ujistit, že jsem nakoupil správně?

Odpověď

V Praze, ale i jinde v České republice, se musí prodávat zásadně jen puncované zboží – šperky. Tzn., že každý šperk je označen puncovní značkou výrobce a ryzosti kovu, popř. státním puncem.

Pokud tím „správně“ myslíte opravdu originální šperk s českými granáty, které byly skutečně vytěženy v Čechách a šperk byl rovněž vyroben v Čechách v Turnově a ne v zahraničí, tak se musíte přesvědčit, zda Vámi zakoupený šperk má označení výrobce ve tvaru písmene G, zda Vám naše prodavačka ke šperku přiložila červený certifikát pravosti s holografickou značkou a dostali jste účtenku z podnikové prodejny Granát, DUV, Turnov, buď v Dlouhé 28, Panské 1 nebo v Pánské pasáži Na Příkopě 23, vše v Praze 1 v centru. Jen touto cestou Vám můžeme garantovat, že jste zakoupili originální zboží dle Vašich představ z našeho družstva Granát, DUV, Turnov.

Váš team Granát


 

Dotaz

Vážení, při mé cestě do Prahy jsem zakoupil manželce dárek ve formě srdce s granáty. Až po odjezdu z Prahy jsem zjistil při porovnání s jinými zákazníky, že můj šperk obsahuje jen velké kameny a liší se designem od jejich šperků. Byl jsem snad podveden, když jsem chtěl český granát?

Odpověď

Bohužel, i to se stává, umění prodat cokoliv v Praze je u neznámých prodejců velké. Jako zákazník musíte být obezřetný a vždy se přesvědčit, zda nakupujete nejlépe v našich podnikových prodejnách a zda šperky odpovídají našemu originálnímu designu, nebo je-li šperk puncován označením výrobce ve tvaru písmene G a je k němu přiložen certifikát pravosti s holografickou značkou. České granáty jsou většinou menší kamínky a jejich krása a barva vyniká především ve velkých plochách, to je náš charakteristický design. Adresy našich podnikových prodejen najdete například na našich webových stránkách www. granat.cz.

Váš team Granát


 

Dotaz

Byl jsem na dovolené v Praze a až po odletu jsem litoval, že jsem nekoupil jako dárek pro příbuzné něco čistě českého, jako např. nějaký šperk, který jsem v obchodech hojně zahlédl. Mám nějakou možnost to ještě po odjezdu napravit?

Odpověď

Ta možnost tady vždy je. Pokud byste chtěl někoho obdarovat čistě českým šperkem z Prahy, tak nákup originálních šperků s českými granáty z družstva Granát, DUV, Turnov je tím ideálním řešením. Kameny si těžíme sami v České republice, sami je brousíme v našich brusírnách a dle vlastních designů vytváříme již více než 60 let originální šperky, které jsou právě pro turisty ze zahraničí vítanou možností k nákupu dárků.

Stačí jen navštívit náš mezinárodní internetový obchod www.granat-shop.cz. Zde najdete širokou nabídku našich šperků, které Vám zašleme i do zahraničí. Tento obchod je u turistů velice oblíben, protože přináší možnost dokoupit si po návratu další modely šperků ke kompletaci souprav.

Váš team Granát