Výstava fotografií SLOVINSKO - SLOVENIJA

Pozvánka na výstavu - SLOVINSKO

Dovolujeme si Vás pozvat na výstavu fotografií Darji Grdiny SLOVINSKO - SLOVENIJA, kterou můžete navštívit od 1. dubna do 31. května 2016 v prostorách galerie Granát.

 Vážení čeští přátelé,
jsem ráda a je mi cti, že mohu opět vystavovat u vás v Turnově. Svoji první výstavu v Čechách jsem měla v březnu 2015 v turnovském divadle a druhá byla v říjnu v Jaroměři.
Letos jsem vybrala fotografie ze Slovinska, mé vlasti, která je trochu odlišná od vaší. Především krajina. Slovinci a Češi máme mnoho společného - krásnou přírodu, kulturu, historii, podobný, ale také odlišný jazyk. Moje cesty do Čech vedou nejen za dobrými lidmi, úžasnými kamarády, ale také za fotografováním. Je to můj velký koníček. A v Čechách jsem udělala také mnoho snímků krásné přírody.

Miluji přírodu, která dává tolik možností vyjadřování, inspiraci jen tím, že prostě je. Vždycky se nabízí krásné motivy. Někdy barvité, někdy trochu mystické, někdy smutné, pak zase hravé. Jako život. Nejvíc fotografií jsem udělala ve své vlasti ve Slovinsku, kde je můj domov.

Tato výstava ukazuje můj rodný kraj Šmartno v Rožni dolini, města Celje, Lublaň, Mozirje, Izolu a Piran u moře, naší přírodu a slovinskou tradici.
Srdečně Vás zvu k návštěvě výstavy fotografií.

Ze Slovinska Vás krásně zdravím! Lep pozdrav iz Slovenije,
Darja Grdina