Výstava fotografií Rostislava Bartoně

Výstava fotografií Rostislava Bartoně

Zveme Vás na výstavu fotografií Rostislava Bartoně, kterou můžete do konce března 2018 navštívit v našem Zákaznickém centru - galerii Granát.

Rostislav Bartoň

Narodil jsem se 8. 12. 1969 v Lanškrouně a jsem velmi rád, že jsem mohl prožít nádherné dětství na venkově.

Už jako malý kluk jsem lítal po okolních kopcích a vracel se domů pozdě večer. Odřená kolena, roztržené nohavice, špinavé ruce... Dým z parní lokomotivy, vůni hlíny a čerstvě posečené trávy... to vše a mnoho jiného jsem si odnesl z dětství ve vzpomínkách a zůstalo mi navždy vyryté v paměti.
Příroda mě očarovala a dodnes mě tahá za rukáv. Rád se toulám po kopcích, mám svá místa, kam se vracím. Občas se zastavím, sednu do trávy, zavřu oči a jako bych z dálky slyšel hlas parní píšťaly a svůj dětský smích... Je dobré se někdy vrátit do těch dávných časů. To co máme v sobě, nám totiž nikdo nevezme...

Fotografování jsem se začal věnovat někdy v 80 letech. Tehdy jsem si za našetřené peníze pořídil kompakt a začal shromažďovat takzvané „fotky z výletů". To jsem ovšem ještě netušil, že tomu cvakání spouští propadnu nadobro. V roce 2010 jsem opustil panelový dům v Týništi nad Orlicí, a odstěhoval se opět na venkov, kde to mám do kopců mnohem blíž. Nyní žiji v malé vesničce České Petrovice na úpatí Orlických hor. Oblíbil jsem si tu zvláštní pohraniční samotu a už bych neměnil. Příroda a fotografování mě nabíjí a mám radost, když mé fotografie pohladí na duši i někoho jiného. Kromě přírody jsem se v poslední době začal více věnovat i portrétům a reportážní fotografii. Ovšem krajina pro mě bude vždy na prvním místě.

Přeji vám příjemný zážitek z výstavy a doufám, že vás prostřednictvím těchto fotografií zavedu tam, kde alespoň na chvíli zapomenete na starosti všedních dnů.

Rostislav BartoňTechnika, která mě doprovází téměř na každém kroku:

Těla: Nikon D750; Nikon D5100

Objektivy: Nikon 70-200 f/2,8; Nikon 24-70 f/2,8; Nikon 105 f/2,8; Nikon 18-105 f/3,5-5,6; Tokina 11-16 f/2,6; Helios 44M 58 mm f/2,0

Moji tvorbu si můžete prohlédnout na facebookových stránkách:
Rostislav Bartoň / fotografie
Orlické hory-fotografie

a webových stránkách:
www.rostislavbarton.cz