Výstava obrazů - Eva Filipová

Výstava obrazů - Eva Filipová

Zveme Vás na výstavu obrazů Evy Filipové, kterou můžete navštívit od 16. října do 31. prosince 2018 v našem Zákaznickém centru - galerii Granát.

Eva Filipová

Věnuje se malbě, kresbě a keramickým objektům, píše poezii. Její malířské dílo se pohybuje v proudu výtvarné tvorby mezi naivismem a lyrickou abstrakcí.

Využívá ve své tvorbě rozmanitou šíři technik a technologií, a to včetně vzájemných propojení a kombinací. A tak se vedle klasických temper a olejů setkáte s koláží, frotáží, reliéfním vrstvením, vkládáním textilu a kamenů do obrazů, kresbou do malby a malbou do kresby atd. Toto využívání různých technik není samoúčelné, ale naopak záměrné, jako výsledek hledání a také „hry" s materiálem.

Také tematické okruhy tvorby Evy Filipové jsou v souladu s její poetikou. V obrazech nahlédnete do prostředí cirkusu a divadla, spatříte zvířata v různých situacích a nečekaných vztazích.

Zvláštním momentem tvorby Evy Filipové je tvorba pro děti. A slovem děti se myslí nikoliv jen ty malé bytosti kolem nás, ale také ty děti, v nás samotných.
Mluvíme zde o světě plném fantazie, pohádkových představ, v nichž je možné setkání každého s každým, kde nic není neobvyklé a kde i věci obyčejné zdají se být záhadné.

Vedle maloformátových obrazů určených rodičům a jejich dětem Eva Filipová vytváří i obrazy velkých rozměrů – ať už pro galerie, výstavní činnost anebo přímo jako dotvoření konkrétních interiérů.

Kontakt: evafilipova.webnode.cz