Módní přehlídka „MADE IN JABLONEC 2017“

Již 8. ročník jedinečné módní přehlídky "Made in Jablonec" s podtitulem "Glamorous Day" se uskutečnil 12. ledna 2017 v jabloneckém Eurocentru.

Pořadatelem byl Svaz výrobců skla a bižuterie, na přípravě se podílelo 23 šperkařských a bižuterních firem společně s odbornými školami a 15 módních salonů. Pro družstvo Granát Turnov se stala účast na této přehlídce již tradicí.

Samotné módní přehlídce předchází dlouhá příprava. V podstatě jakmile se prezentuje daný ročník, již začíná být aktuální další. Domlouvá se spolupráce s návrháři oděvů, kteří navrhnou střih, barvu šatů a naši designéři načrtnou představu o jednotlivých modelech šperků. To vše pouze na papíře.
Následuje realizace schválených návrhů šperků, kde zlatníci vyrábějí jednotlivé části granátových souprav. Výsledkem jsou jedinečné designové šperky s českými granáty realizované přímo na míru k jednotlivým modelům šatů.

Podtitul "Glamorous day", který udával směr celému letošnímu večeru, provedl diváky garderobou ženy v průběhu dne, který končil krásným snem o jejích svatebních šatech.
V letošním roce dostalo družstvo Granát Turnov šanci představit granátové šperky na celkem šesti modelech.

První tři modely byly určené na „Velkou večerní" a ostatní tři modely na téma „Spodní prádlo na dobrou noc".
Šperky s českými granáty a „Velká večerní" patří bezesporu k sobě. Ve spojitosti s kolekcí oděvů Krejčovského ateliéru STYL IVA Ivany Brabcové z Liberce vznikla nádherná podívaná. Šaty ve světle béžové a zlatavé barvě designéři družstva doplnili kolekcí zlacených granátových šperků. Motivem jednotlivých kolekcí granátových šperků byl obrys květu, vločky a půlměsíce.

Na zadání „Spodní prádlo na dobrou noc" spolupracoval Granát Turnov se značkou WERSO, která dodala luxusní spodní prádlo. Vznikly tři kolekce šperků s českými granáty, které umocnily celkový dojem z modelů. Dvě kolekce jsou v rhodiovaném stříbře v moderním designu a třetí je zlacená klasická souprava s českými granáty.

Krásný večer, který připravil Svaz výrobců skla a bižuterie a na kterém se Granát Turnov podílel je impulsem pro vznik dalšího ročníku módní show.
Obě zadání byla pro družstvo výzvou a výsledek předčil očekávání. Posuďte sami:

mij-2017 01mij-2017 04mij-2017 02mij-2017 05mij-2017 03mij-2017 06mij-2017 07