Dar královně Alžbětě II.

V souvislosti s množícími se dotazy na dar nedávno předaný prezidentem České republiky Jejímu Veličenstvu královně Alžbětě II. bychom rádi potvrdili, že darovaný šperk pochází ze standardní produkce Granátu, družstva umělecké výroby, Turnov.

Jejímu Veličenstvu byl předán český granátový šperk, který je výjimečně silným způsobem spojován s identitou českého národa a je celosvětově vnímán jako symbol České republiky.

Jedinečná kvalita a vlastnosti šperků s tradičními českými vzácnými kameny, českými granáty, pramení z místního charakteristického zeměpisného prostředí a jejich tradiční výroby.

Granát, družstvo umělecké výroby, Turnov je tradičním výrobcem těchto šperků, pro naši zemi tak typických. Český granátový šperk požívá také mezinárodní ochrany jako chráněné označení původu, jehož je Granát oprávněným uživatelem.

Šperky s českými granáty jsou již tradičně věnovány při oficiálních zahraničních návštěvách státníkům. Podstatná je přitom především jejich vysoká symbolická hodnota a jejich jedinečné spojení s Českou republikou.

Dar pro královnu