Výstava obrazů - Eliška Peroutková

Výstava obrazů - Eliška Peroutková

Zveme Vás na výstavu obrazů Elišky Peroutkové, kterou můžete navštívit od srpna do 15. října v našem Zákaznickém centru - galerii Granát.

Eliška Peroutková

Eliška Peroutková se narodila v roce 1951. Žije v Praze a na chaloupce v Olešnici u Turnova.

Kreslení v dětství pro ni bylo noční můrou – do setkání s akademickým malířem Karlem Růžkem na základní škole. Poničil před ní čtvrtku, polil barvami, pošlapal a posléze namaloval obrázek -začala malovat. S velikými přestávkami se malování intenzivně věnuje až od roku 1995.

Absolvovala Lidovou akademii umění u akad. mal. Jindřicha Koukolského a PhDr. Jaroslava Hlaváčka, Scénografickou školu SČDO u Martina Zbořila, Zdeňka Pavla, Miloše Honsy a dalších. Uspořádala 27 samostatných a 3 společné výstavy.

Po období olejomaleb se věnuje především akvarelové pastelce s kombinací dalších technik. Nejčastějším tématem je lidský příběh. Načerpala jej především v životě samém a v divadle, kde se podílela na scénografii prostoru a tvorbě divadelních kostýmů, jak v divadle amatérském, tak profesionálním například v Mladé Boleslavi.

Vystavovala rovněž scénografickou tvorbu v divadlech i při pražském Quadriennale. Z tohoto období má mnoho cen. Vytvořila rovněž rozmanité ilustrace - je tvůrkyní betlému a je zastoupena v soukromých sbírkách doma i v zahraničí.

Je básnířkou a věnuje se literární tvorbě. V roce 2018 vstoupila do Svazu výtvarníků ČR.