Otevření nové prodejny Granát, d.u.v., Turnov

Dne 29. 4. 2019 družstvo Granát slavnostně otevřelo novou prodejnu v Havířské ulici čp. 581/3 v Praze 1. Prodejna je situována v exklusivní nákupní zóně Starého Města. V nově zrekonstruovaném luxusním interiéru zákazníci najdou širokou kolekci klasických i moderních šperků s českými granáty. Dále dárkové předměty a výrobky ze skla s českými granáty. Zkušený personál prodejny poradí s výběrem zlatého či stříbrného šperku, dle představ zákazníka.

České granáty se na Turnovsku zpracovávají již po několik staletí. Granát, d.u.v., Turnov navázal v roce 1953 na historii zdejší výroby granátových šperků. V nové prodejně je pro zákazníky nainstalována malá galerie s expozicí historických granátových šperků, dále např. kamenářský stůl z 19. století, anebo je možné zhlédnout videoprojekce o současné těžbě českých granátů a o výrobě originálních šperků tradičního výrobce Granát, d.u.v., Turnov. Jednotlivé exponáty pocházejí ze sbírek družstva a Muzea Českého ráje v Turnově.

Návrh interiéru a konečná realizace prodejny byly v režii Ing. Dáši Laušmanové (firma Rossy Design s.r.o.) z Trutnova, se kterou Granát, d.u.v., Turnov realizoval již svoji druhou prodejnu.

V rámci slavnostního otevření byla uspořádána módní přehlídka, na které známé modelky (Eliška Bučková, Jitka Boho a další) představily hostům vybranou kolekci šperků s českými granáty. Završením přehlídky bylo předvedení modelu, který byl doplněn exklusivní zlatou soupravou šperků, osázenou českými granáty unikátních velikostí. Přestřižením pásky předsedou představenstva Ing. Pavlem Tvrzníkem byla nová prodejna Granát, d.u.v., Turnov oficiálně otevřena. Přejeme spokojené zákazníky...

Šaty na přehlídku zapůjčil krejčovský ateliér Styl-Iva – Iva Brabcová, Liberec. Celý večer moderoval Petr Svoboda, REAS AGENCY. Agentura zajišťovala také módní přehlídku, ozvučení, média, catering, foto.

Poděkování za skvělou spolupráci patří všem již zmíněným, dále také TOP STAR TV PRIMA Lence Špillarové, Super.cz Gabriele Wolfové.
Ale to největší poděkování patří všem těm pracovníkům družstva, kteří se podíleli na realizaci a otevření této prodejny.

Havířská obr. 01Havířská obr. 02Havířská obr. 03Havířská obr. 04Havířská obr. 05